Wyposażenie pokoi hotelowych. Czego potrzebujesz by zadowolić klientów?

Zapewniają dobry sen, służą odpoczynkowi w ciągu dnia lub pozwalają na efektywną pracę – pokoje hotelowe pełnią rozmaite funkcje. By wszystkie czynności wykonywane w ich wnętrzu były maksymalnie wygodne, konieczne jest umiejętne zaaranżowanie przestrzeni obiektu noclegowego.

Kluczową w tym rolę odgrywają właściwie dopasowane meble hotelowe. Czym kierować się przy wyborze wyposażenia hotelowego? Jakie meble hotelowe zapewnią dobre samopoczucie najbardziej wymagającym gościom? Podpowiadamy!

Dlaczego wyposażenie pokoju hotelowego jest tak ważne?

Bez względu na cel pobytu w hotelu, najważniejsza jest dla gościa wygoda. Podróżującym solo, w parze lub z rodziną klientom należy zapewnić maksymalny komfort wypoczynku w starannie zaaranżowanych wnętrzach.

Kompletnie wyposażony pokój to sprawdzony przepis, by przebywający w nim gość czuł się dobrze. A zadowolony gość, to gość, który chętnie będzie do nas wracał.

Troska o aranżację hotelowych wnętrz może też sprawić, że staną się one najlepszą wizytówką obiektu i będą do niego przyciągać kolejne osoby skuszone wizją dogodnych warunków.

Komfort gości, czyli co powinno się znaleźć w pokoju hotelowym?

Dobrze wyposażony pokój hotelowy oferuje podstawowe i dodatkowe elementy wystroju. W pokoju udostępnionym gościom muszą znaleźć się przede wszystkim: wygodne łóżko kontynentalne lub skrzyniowe (jednoosobowe, dwuosobowe, queen size bądź king size).

Z materacem idealnie dopasowującym się do każdego typu sylwetki oraz ustawione obok stoliki nocne lub półki z lampkami nocnymi.

W pokoju nie może zabraknąć również biurka lub stolika kawowego oraz krzesła, które pozwolą na spożywanie posiłków lub pracę przy komputerze.

Konieczna jest również szafa, która pomieści ubrania gościa. Ważnym elementem wyposażenia pokoju są też wieszak na okrycie wierzchnie i lustro pozwalające na swobodne przeglądanie się w nim.

Dodatkowe wyposażenie pokoju hotelowego, spotykane w coraz większej liczbie obiektów, tworzą sprzęty, takie jak mini lodówka czy czajnik elektryczny, a w łazience – suszarka do włosów.

Wiele hoteli wychodzi również naprzeciw potrzebom rodzin z dziećmi, oferując im takie udogodnienia, jak choćby przewijak, podgrzewacz czy łóżeczko turystyczne. W niektórych pokojach znajdziemy też żelazko i deskę do prasowania.

Wyposażenie pokoju a standard hotelu

Wyposażając pokoje w meble należy uwzględnić również standardy hotelowe. To, co powinno znaleźć się na wyposażeniu obiektu, wynika jasno z obowiązujących przepisów.

I tak, zależnie od liczby gwiazdek hotelu, zarówno rodzaj, jak i ilość wyposażenia będą się nieco różnić.

Co naturalne, im wyższa kategoria hoteli, tym bardziej rozbudowane wyposażenie, jak też większa sama powierzchnia pokoju.

Dla przykładu, w hotelach jednogwiazdkowych wymagane są takie elementy wyposażenia, jak lampka nocna przy łóżku, szafa i minimum trzy wieszaki hotelowe na osobę, stół lub biurko, krzesło, lustro, wieszak ścienny, szklanki, wanna lub kabina prysznicowa, umywalka, WC, lustro, kosz na śmieci oraz mydełko lub mydło w płynie.

W hotelu 2-gwiazdkowym pokoje są większe, a na ich wyposażeniu, poza wymienionymi wcześniej elementami, powinno znaleźć się wydzielone miejsce na bagaż oraz radio.

Hotel w standardzie 3-gwiazdkowym musi oferować dodatkowo telewizor i telefon oraz wodę butelkowaną.

W łazience na gościa czekać musi ręcznik hotelowy. Hotel w standardzie 4-gwiazdkowym to kolejne udogodnienia w postaci klimatyzacji, fotela bądź kanapy ze stolikiem, minibaru i lodówki.

Elementy wyposażenia hotelowego a rodzaj pokoju

Wyposażenie pokoju hotelowego zależy również od typu pokoju hotelowego. Tu wyróżnić możemy pokoje standardowe – single i double/twin room, rodzinne i apartamenty.

Na wyposażeniu wnętrz standardowych znajdziemy wymienione już wcześniej elementy podstawowe.

Pokój rodzinny to z kolei rozbudowany pokój standardowy, o nieco większej powierzchni, wyposażony w dodatkowe miejsce do siedzenia i pojemną szafę.

Największe w tej kategorii apartamenty mają zwykle mini aneks kuchenny i oddzielną sypialnię.

Ważne jednak, że hotele mogą we własnym zakresie wzbogacać aranżacje oferowanych pokojów i wyposażać je w dodatkowe, wykraczające poza przepisy, udogodnienia.

Ciekawym rozwiązaniem jest też personalizacja wyposażenia, czyli nadrukowanie logotypu hotelu – na przykład na tekstyliach typu pościel, narzuty i koce, wieszakach, szlafrokach czy kapciach dla gości.

Jakie meble do pokoju hotelowego będą najlepsze?

Wiemy już, jakie meble muszą znaleźć się w pokoju hotelowych, który zapewni gościom należyty komfort pobytu. Jak jednak znaleźć meble, które spełnią swoje zadanie w tak wymagających przestrzeniach?

Przede wszystkim – szukając wyposażenia warto skoncentrować się na trzech kluczowych aspektach, jakimi są jakość wykonania, wygoda użytkowania i walory estetyczne.

Meble użytkowane przez setki gości muszą być solidne i na długo zachowywać swój nienaganny stan.

Równie istotna jest funkcjonalność i ergonomia poszczególnych elementów. Ważną rolę odgrywa też wygląd, spójny z charakterem obiektu i aranżacją jego przestrzeni wspólnych.

Wyposażenie hotelowe od Pionier Meble

Aranżacja pokojów hotelowych to nie lada wyzwanie. Z pomocą właścicielom obiektów noclegowych przychodzi Pionier Meble – jako producent mebli oferujemy naszym klientom gotowe komplety starannie zaprojektowanych i solidnie wykonanych mebli do nowoczesnych i klasycznych pokojów w hotelach.

Menu