Krzesła bankietowe – wady i zalety

Krzesła bankietowe muszą znosić o wiele intensywniejsze użytkowanie, niż te wybierane do domu. Już choćby z tego powodu zawsze trzeba rozważyć, czy opłacalny jest zakup krzeseł tapicerowanych, czy lepszym rozwiązaniem są krzesła z siedziskiem z tworzywa sztucznego albo drewnianym. Oczywiście są miejsca, których prestiż nie dopuszcza oszczędzania na meblach bankietowych, ale wszędzie tam, gdzie najważniejsze jest optymalizowanie kosztów oraz utrzymanie sali bankietowej w nienagannym stanie przy minimalnym nakładzie pracy, warto rozważyć zakup krzeseł, które są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości niż tapicerowane.

 

Czym kierować się przy wyborze krzeseł bankietowych?

Termin „krzesła bankietowe” nie jest precyzyjny, bo w gruncie rzeczy zastosowanie krzeseł bankietowych jest bardzo szerokie. Tak naprawdę nie różnią się one konstrukcją od innych, ale kiedy zaopatrujemy się w krzesła przeznaczone do użytku w obiektach użyteczności publicznej czy salach weselnych, zależy nam na co najmniej trzech sprawach.

Trwałe i wygodne w składowaniu

Po pierwsze, istotne jest, żeby krzesła były maksymalnie trwałe. Nie da się ukryć, że częste rozstawianie i przestawianie krzeseł bankietowych wiąże się z faktem, że są one narażone na uszkodzenia. Chromowana rama oraz siedzisko z dobrej jakości sklejki (linia krzeseł K-STDC) dają gwarancję, że nasze krzesła zniosą intensywne użytkowanie, a także składowanie. Możliwość wygodnego składowania krzeseł w czasie, kiedy nie są potrzebne, to kolejna sprawa brana pod uwagę podczas zakupów. Dobrze zaprojektowane krzesła do sal konferencyjnych i bankietowych są sztaplowane. Sztaplowanie to możliwość specjalnego wstawiania jednego krzesła w drugie, tak by ze złożonych krzeseł powstawał stos. Dzięki temu rozwiązaniu, właściciel sali bankietowej czy konferencyjnej może dysponować naprawdę dużą liczbą krzeseł, których zasoby uruchamiane są w miarę potrzeb.

Łatwe w utrzymaniu w czystości

Ostatnia sprawa to łatwość w utrzymaniu w czystości. Krzesła tapicerowane są bardzo eleganckie, dodają sali prestiżu i są dużo wygodniejsze niż te z drewnianymi siedziskami, ale wymagają znacznie więcej zabiegów konserwatorskich. Zaplamiona tapicerka generuje dodatkowe koszty przy czyszczeniu. Warto mieć świadomość, że bankietowe krzesła tapicerowane  muszą być idealnie czyste. Jeżeli sala konferencyjna przeznaczona jest dla naprawdę prestiżowych gości, wszelkie niedociągnięcia związane z utrzymaniem porządku źle świadczą o organizatorach. Decydując się więc np. na zakup krzeseł z linii K-MM, K-MSL czy K-MEL, musimy założyć od razu dodatkowy budżet na profesjonalny serwis piorący.

Krzesła tapicerowane dają także wrażenie przytulności. Jeśli zdecydujemy się wstawić je np. do restauracji, musimy liczyć się z tym, że plamy mogą być naprawdę trudne do usunięcia. Dlatego warto wtedy wybrać tkaniny obiciowe, które nie wchłaniają plam i nie ulegają szybkiemu odbarwieniu pod wpływem środków piorących.

Zobacz nasze krzesła bankietowe: http://pioniermeble.pl/krzesla-bankietowe-i-konferencyjne/

Nowoczesne krzesła do obiektów użyteczności publicznej

Nowoczesne krzesła bankietowe, konferencyjne czy krzesła do sal weselnych mają ciekawy design i w niczym nie przypominają topornych i nieatrakcyjnych wizualnie krzeseł, które pamiętamy choćby z lat dziewięćdziesiątych. Dziś nie ma już mowy o tym, żeby na sali bankietowej pojawiła się przypadkowa zbieranina krzeseł które nie znajdują zastosowania gdzie indziej. Segment krzeseł bankietowych jest na tyle szeroki, że znajdziemy tu i proste surowe formy, i meble o wyglądzie niemal barokowym. Na rynku znajdziemy krzesła tapicerowane, plastikowe, ze sklejki i laminatu, a także z ramą aluminiową lub chromowaną. Przemyślany wybór krzeseł pozwoli skomponować zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wnętrze. Dobrze skomponowana, trwała i funkcjonalna przestrzeń zawsze przyciąga klientów, którzy wiedzą, że dbałość o wystrój wnętrza o szczególnie dużym natężenie ruchu jest miarą dbałości właściciela o cały obiekt.

Nasze krzesła z powodzeniem zdają egzamin w każdym obiekcie użyteczności publicznej, w sali bankietowej, konferencyjnej i weselnej.

Menu