Jak wykończyć salę bankietową?

Wykończenie sali bankietowej nie należy do łatwych zadań, jakie stoją przed nowym właścicielem hotelu, restauracji, zajazdu czy samodzielnej sali weselnej. To zwykle bardzo duże pomieszczenie, które trzeba zaaranżować praktycznie, uniwersalnie, a przy tym elegancko i tak, by wpasowało się w gusta różnych klientów. Podczas aranżacji sali balowej pod uwagę bierze się zróżnicowane materiały wykończeniowe, oświetlenie, a na końcu także krzesła bankietowe i stoły. Przygotowanie sali bankietowej wymaga więc czasu, zaangażowania oraz środków na zakup mebli dobrej jakości.

Funkcje sali bankietowej

Gdyby salę bankietową traktować tylko jako miejsce do wyprawiania wesel, nie przyniosłaby wielkich zysków. Aranżując przestrzeń na konferencje i bankiety, trzeba pamiętać, że musi ona przyciągnąć uwagę klientów, którzy chcą zorganizować także sylwestra, bal charytatywny, chrzciny, komunię, event biznesowy czy konferencję naukową. Sala bankietowa, ale jednocześnie wielofunkcyjna przestrzeń konferencyjna i eventowa, powinna być zaopatrzona w trwałe i użyteczne meble, sprzęt audiowizualny, miejsce do serwowania potraw i do tańca. Kiedy będzie umiejętnie wykończona, przygotowanie jej do konkretnego wydarzenia zajmie niewiele czasu.

Wyposażenie sal bankietowych

Bardzo ważnym wyposażeniem sal bankietowych są meble. Stoły oraz krzesła bankietowe należy wybierać uważnie, przyglądając się jakości wykonania. Krzesła i stoły restauracyjne oraz bankietowe muszą być stabilne i eleganckie i to zarówno gdy chodzi o salę do tańca, restaurację, jak i salę konferencyjną. Jeśli wybieramy stoły okrągłe, to pamiętajmy, że stół na jednej nodze sprawdzi się lepiej niż z czterema nogami. Stoły konferencyjne ponadto powinny się szybko rozkładać. Zestaw mebli restauracyjnych musi poddawać się zmianie aranżacji, by móc sprostać życzeniom klientów. Ponadto każdy mebel musi być stworzony z materiału, który dobrze się czyści. Na szczęście na rynku nie brakuje różnorodnych propozycji, dzięki którym można stworzyć elegancką i praktyczną aranżację sali bankietowej i konferencyjnej.

Krzesła bankietowe

Wybierając krzesła bankietowe, warto zwrócić uwagę na ich trwałość, wygląd, ale także wygodę ich użytkowania. Doskonałym rozwiązaniem do sal, w których goście dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej, będą krzesła tapicerowane, klasyczne i pozwalające na odpoczynek w pozycji siedzącej. Materiał obiciowy w tego typu krzesłach powinien być bardzo odporny na zaplamienie i ścieranie, by meble nie wyglądały po kilku tygodniach intensywnego użytkowania na zniszczone. Krzesła tapicerowane wyglądają naprawdę elegancko w salach konferencyjnych i bankietowych, goście będą wdzięczni za możliwość wygodnego spędzenia czasu w pozycji siedzącej.

Alternatywą dla tapicerowanych krzeseł bankietowych mogą być krzesła ze sklejki lub laminatu, czyli estetyczne i praktyczne rozwiązanie, generujące stosunkowo niskie koszty zakupu. Laminat i sklejka mogą imitować najlepszej klasy drewno, a przy tym są łatwe w pielęgnacji i wytrzymałe, wyglądają atrakcyjnie i są dostępne w takich kształtach i kolorach, że można je idealnie dopasować do aranżacji sali bankietowej, konferencyjnej i restauracji. Kolejną propozycją do wykończenia sali bankietowej są krzesła z ramą chromowaną, aluminiową lub lakierowaną na RAL. Nawiązują do klasyki, można je sztaplować, są eleganckie bez dodatków, ale istnieje także możliwość ozdobienia nich pokrowcami.

Stoły do sal konferencyjnych i bankietowych

Jakie stoły wybrać do sali konferencyjnej, a jakie do bankietowej? Często zdarza się, że sala w hotelu lub w restauracji jednego dnia pełni rolę sali bankietowej, by następnego zmienić się w salę konferencyjną. Stoły składane, które można przenosić, przestawiać i rozstawiać w dowolny sposób, będą w takim przypadku idealnym rozwiązaniem i pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca. W ofercie stołów rozkładanych znaleźć można modele okrągłe i prostokątne wykonane z metalu i płyty laminowanej, odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w czyszczeniu. Są to także doskonałe meble do restauracji czy baru.

Zainteresować właścicieli sal bankietowych mogą też stoliki składane wykonane z solidnej płyty o wybranym dekorze oraz stoły i stoliki na drewnianych nogach z drewna litego. Nie brakuje także propozycji wyjątkowo szlachetnych i eleganckich stołów bankietowych z litego drewna. Jeśli właściciel sali zamówi stoły bankietowe, może określić wysokość i szerokość mebli oraz zdecydować się na jeden z kilku kolorów do wybarwiania drewna. Składane stoły umożliwiają szybkie przygotowanie sali weselnej na małą i znaczną ilość miejsc do siedzenia.

Wyposażenie sali weselnej i restauracji

W takich miejscach jak hotele i pensjonaty sale balowe, bankietowe czy weselne znajdują się w pobliżu hotelowej restauracji. Warto zadbać o to, by wyposażenie każdego pomieszczenia gastronomicznego, do tańca oraz przeprowadzania konferencji było spójne z resztą hotelowych pomieszczeń. Można więc zamówić meble hotelowe: wyposażenie sali weselnej, stoły, krzesła do sali konferencyjnej oraz do baru i restauracji z tej samej linii produktów, tworząc bardzo harmonijny wygląd wnętrz.

ZOBACZ NASZE MEBLE RESTAURACYJNE

Menu