Dlaczego warto wybrać odpowiedni materac do łóżka?

Niewłaściwy, czy co gorsza całkowicie przypadkowy dobór materaca oznacza szereg negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Cierpi nasze ciało oraz samopoczucie. Możemy jednak uniknąć tych przykrych skutków, decydując się na zakup wysokiej jakości materaca. Podpowiadamy, jak i gdzie kupić taki materac. Wyjaśniamy też, jakie korzyści odniesie nasz organizm, gdy zainwestujemy w wygodny i porządny materac do łóżka.

Konsekwencje spania na źle dobranym materacu.

Lista objawów, jakich możemy doświadczyć przez zły dobór materaca jest długa. Dotyczą one naszego zdrowia, ale również samopoczucia i wyglądu. Oto najczęstsze konsekwencje spania na źle dobranym materacu.

Bóle kręgosłupa

Niewłaściwie dobrany materac to przede wszystkim dyskomfort dla kręgosłupa. Pozbawiony właściwego podparcia, nie ma szans na przyjęcie odpowiedniej pozycji. Zbyt miękki lub za twardy materac powoduje również niewłaściwie ułożenie kręgów. Może też wywołać nacisk na nie. Efektem tego będą poranne bóle pleców – górnej oraz dolnej ich części. Poza tym możemy obudzić się z uczuciem „sztywności” kręgosłupa.

Niewyspanie i złe samopoczucie

Źle dobrany materac nie tylko utrudnia przyjęcie zdrowej pozycji w czasie snu. To również gwarancja kiepskiego samopoczucia oraz uczcie niewyspania. W efekcie nie tylko nasz poranek, ale i cały dzień mogą okazać się niezwykle dla nas trudne. Mogą nam też towarzyszyć:

 • brak koncentracji;
 • trudności w wykonywaniu nawet najprostszych zadań czy czynności;
 • kłopoty z zapamiętywaniem i skupieniem uwagi;
 • rozdrażnienie w kontaktach z naszymi współpracownikami, szefostwem czy klientami.

Źle przespana noc oznacza też worki i cienie pod oczyma. Wywołuje też efekt zmęczonej i nieświeżej cery.

Bóle głowy, nóg i całego ciała

Niewygodny materac może nam również zafundować dolegliwości bólowe w obrębie głowy, nóg, ale i całego ciała. To efekt braku odpowiedniego oparcia dla mięśni, stawów, karku i głowy. Pozbawione możliwości pełnej regeneracji, będą utrudniały nam funkcjonowanie w ciągu dnia. Może nam też towarzyszyć niemiłe odczucie odrętwienia.

Wybór materaca – najważniejsze zasady.

Aby uniknąć konsekwencji spania na źle dobranym materacu, powinniśmy jak najszybciej zdecydować o jego wymianie. Tym razem biorąc pod uwagę kryteria jakości materaca, który zapewni nam spokojny, zdrowy sen oraz przyniesie ulgę dla kręgosłupa i całego ciała. Najważniejsze z nich to:

Twardość materaca

Dobieramy ją odpowiednio do wagi oraz pod kątem ulubionych pozycji do spania. Miękkie materace polecane są osobom szczupłym, lżejszym oraz sypiającym na brzuchu i w pozycji bocznej. Twardsze materace powinny wybierać osoby tęższe i preferujące spanie na plecach. Optymalne rozwiązanie stanowi zawsze materac wyposażony w kilka stref twardości.

Wypełnienie materaca

Tutaj nasz wybór dotyczy dwóch rodzajów wypełnienia. Pierwszy to niezwykle popularna pianka termoelastyczna ze zdolnością do zapamiętywania krzywizn naszego ciała. Ten rodzaj wypełnienia polecany jest osobom starszym oraz każdemu, kto cierpi na dolegliwości ze strony kręgosłupa lub wady postawy. Drugi typ to nowoczesne materace sprężynowe – bardzo uniwersalne rozwiązanie, które jednocześnie gwarantuje wygodę, ale i dba o zdrowie naszego kręgosłupa.

Typ materaca

Chcąc nabyć naprawdę porządny materac do łóżka naszą uwagę powinny skupić dwa typy materacy:

 • materac kieszeniowy – z kilkupunktowym podparciem i kilkoma strefami twardości; to gwarancja zdrowego kręgosłupa oraz w pełni zregenerowanych mięśni i stawów;
 • materac bonellowy – zapewniający idealną cyrkulację powietrza wewnątrz materaca; dzięki temu możemy zadbać nie tylko o komfort snu, ale przede wszystkim o jego higienę.

Dlaczego warto zainwestować w lepszy materac?

Wygodny materac o odpowiednich parametrach takich jak: stopień twardości oraz typ wypełnienia oznacza przede wszystkim niezakłócony sen. To ważne, ponieważ dobrze przespana noc gwarantuje nam lepsze samopoczucie oraz więcej energii w ciągu dnia. Wysokiej jakości materac przynosi też ulgę kręgosłupowi, mięśniom i stawom. W efekcie budzimy się nie tylko pełni nowych sił witalnych. Czujemy się także w pełni wypoczęci i zregenerowani oraz gotowi na czekające nas wyzwania. Wybór wysokiej jakości materaca ma szczególne znaczenie, gdy prowadzimy hotel lub pensjonat. Jesteśmy wtedy zobligowani, by zadbać o maksymalną wygodę gości hotelowych. Pionier Meble to marka, której bez wątpienia można zaufać w tak ważnej kwestii, jak wybór materaca hotelowego. Firma istnieje na rynku od przeszło 25 lat. Jej specjalizacja to wysokiej jakości, nowoczesne i ściśle dopasowane do potrzeb użytkownika meble i wyposażenie hotelowe. Materace hotelowe tego producenta to gwarancja najwyższej wygody, jaką możemy zaoferować swoim gościom. Są to materace zapewniające:

 • dobry, zdrowy, głęboki sen;
 • dostateczne podparcie dla kręgosłupa;
 • pełną regenerację zmęczonego ciała;
 • higienę snu;
 • komfort nocnego wypoczynku.

Wybór materaca w Pionier Meble stanowi też gwarancję pozytywnych opinii o hotelu czy pensjonacie, który prowadzimy. Wypoczęty, w świetnym humorze i w pełni zrelaksowany gość hotelowy to przecież najlepsza wizytówka i najskuteczniejsza reklama naszego obiektu.

Menu