Jakie wyposażenie powinien posiadać pokój hotelowy?

Powinny znaleźć się w nim przede wszystkim wysokiej jakości meble i akcesoria, które zapewnią gościom wygodę. Zadbają także o ich wszelkie potrzeby. Sprawią, że będą chętnie wracali do obiektu oraz polecali go znajomym. Oto krótki przewodnik, który podpowie, z jakich elementów powinno składać się idealne wyposażenie pokoju hotelowego.

Jakie wyposażenie powinien posiadać pokój hotelowy?

Wyposażenie pokoju hotelowego powinno być dokładnie przemyślane i skomponowane. Musimy mieć na uwadze, że stanowi ono jeden z ważniejszych elementów wizytówki całego obiektu. W jego doborze chodzi też o to, aby pokój z jednej strony cieszył oko i zwracał uwagę zastosowaną stylistką. Z drugiej oferował wysoką funkcjonalność. Tylko połączenie tych dwóch elementów sprawi, że goście chętnie będą do niego wracali i wystawią mu pozytywne opinie. Poniżej zamieszczamy krótki przegląd najważniejszych elementów wyposażenia hotelowego.

Wygodne i trwałe łóżko to podstawa

Łóżko hotelowe to najważniejszy z elementów wyposażenia pokoju hotelowego. Dlaczego? Ponieważ od komfortu snu zależy samopoczucie gościa. Wyspana osoba ma więcej energii i na pewno doceni tego typu luksusu.

 Idealne łóżko hotelowe musi być:

 • duże i wygodne – jednym słowem musi uwzględnić potrzeby osób o różnych: wadze, wzroście oraz potrzebach zdrowotnych; rekomendowane są tu łóżka hotelowe 160×200 – jeśli chodzi o dwuosobowe oraz łóżka hotelowe 90×200 – w przypadku łóżka jednoosobowego;
 • funkcjonalne – goście mogą w nim również spędzać czas w ciągu dnia na relaksie z książką czy laptopem; rekomendujemy tutaj łóżka z zagłówkami, jak i rozkładane sofy z funkcją spania;
 • atrakcyjne wizualnie – należy więc zadbać także o dobór pościeli, a także narzut;
 • mobilne – niektórzy goście mogą chcieć zmienić jego ustawienie dla swojej wygody, trzeba im to umożliwić; stąd też polecamy lekkie łóżka kontynentalne o podstawie na kółkach.

Zalety doboru właściwego łóżka hotelowego

Dlaczego wybór łóżka hotelowego jest taki ważny? Chodzi tu o kilka względów.

 • Przede wszystkim o zapewnienie gościom zdrowego snu – Wyspana osoba budzi się w lepszym nastroju. Ma więcej energii. Czuje się zrelaksowana i wypoczęta.
 • Po drugie zadowolony gość to żywa reklama obiektu noclegowego – Jeśli zapewnimy mu wygodę na wysokim poziomie, odwdzięczy się rekomendacją naszego hotelu.
 • Po trzecie wygodne łóżko podniesie też komfort samego pobytu gościa w hotelu – Dlatego warto wybierać łóżka, które pozwolą na korzystanie z nich również w ciągu zwykłego dziennego relaksu.

Materac odpowiedniej twardości i jakości

Drugi ważny element wyposażenia hotelowego to trwały i dobry materac. Jego jakość, twardość i rodzaj wpływają w znaczący sposób na jakość snu. Ważna są też aspekty zdrowotne. Nie bez znaczenia pozostaje też jego funkcjonalność. W jakie materace hotelowe najlepiej zainwestować? Idealny materac do hotelu to:

 • nowoczesny materac kieszeniowy – o zróżnicowanych strefach twardości, co zapewni idealne podparcie kręgosłupowi; antyalergicznym pokryciu, dzięki czemu skóra śpiącej osoby będzie lepiej chroniona przed kontaktem z bakteriami czy roztoczami;
 • nowoczesny materac piankowy – dzięki swojej konstrukcji idealnie dopasowuje się do kształtu ciała śpiącej osoby, to powoduje, że w trakcie snu regeneruje się całe ciało.

Jak dbać o materace hotelowe?

Bez względu na to, jaki materac znajdzie się w wyposażeniu hotelowym, powinniśmy regularnie dbać o jego higienę, ale i stan.

Należy stosować materace powierzchniowe – Gwarantują one wyższy poziom higieny. Można je też prać, co jeszcze dodatkowo wzmacnia efekt czystości.

Warto go jak najczęściej obracać – Dzięki temu materac na dłużej zachowa swoje właściwości.

Pościel – także ważny element wyposażenia hotelowego

Kompletując wyposażenie do pokoju hotelowego, należy zadbać też o dobór odpowiedniej pościeli. Najlepsza będzie ta z dodatkiem bawełny lub wykonana tylko z niej. Ten surowiec sprzyja zdrowiu skóry: pozwala jej oddychać i z dala od ciała trzyma wilgoć.

Ważne zasady dbania o pościel hotelową

Chcąc zapewnić gościom maksymalne bezpieczeństwo, musimy pamiętać o regularnym praniu pościeli i jej wymianie. Ponadto, jeśli tylko gość zgłosi taką potrzebę, musimy być przygotowani, by zrobić to w dowolnym momencie. Pościel należy prać w temperaturze odpowiedniej do rodzaju tkaniny. Nie zaszkodzi też, jeśli dodatkowo ją później wyprasujemy, będzie to lepiej widziane w oczach gości.

Krzesła i fotele

Przy wyborze wyposażenia hotelowego pierwsze miejsce, musi zająć wygoda klienta. Dlatego nie możemy zapomnieć o krzesłach i fotelach, na których z pewnością będą oni spędzali sporo czasu. Jak wybrać te najlepsze? Kierujemy się tu przede wszystkim solidnym wykonaniem. Warto też mieć na względzie ich estetykę – ciekawy design czy unikalny kolor spotęgują pozytywny odbiór całego wnętrza. Krzesła hotelowe i fotele powinny też być łatwe  w utrzymaniu w czystości.

Nasza propozycja to trwałe, stylowe i nowoczesne krzesła i fotele tapicerowane. Żeby zapewnić higienę ich użytkowania, wystarczy je odkurzyć. Ich stylistykę wzbogaciliśmy, osadzając je na litych nogach. Na życzenie klienta możemy dobrać wzór i kolor dekoru obicia.

Doposażenie

Idealnie wyposażony pokój hotelowy cechuje nie tylko dbałość o wygodę gości. Ważna jest również jego funkcjonalność. Stąd też dobrze jest zadbać o bogaty wystrój jego wnętrza, sięgając po różnego rodzaju dodatki. My proponujemy następujące rozwiązania:

 • dodatkowe ozdobne oświetlenie – na przykład nad łóżkiem;
 • minibary – oferujące dobrze schłodzone alkohole, jak i napoje bezalkoholowe;
 • sejfy – do przechowywania najcenniejszych dla gości drobiazgów;
 • wieszaki antykradzieżowe – można je ozdobić logo hotelu.

Podsumowanie

Wybierając wyposażenie hotelowe, musimy zadbać o jego duże zróżnicowanie. Powinniśmy też stawiać na jego jakość. Nie wolno nam pominąć też kwestii estetyki oraz funkcjonalności. Tylko połączenie tych kilku ważnych cech pozwoli nam urządzić idealne pokoje hotelowe.

Menu