Jakie powinny być meble hotelowe?

Wybierając meble do hotelu musisz mieć na względzie przede wszystkim wygodę i komfort Twoich gości. Zwróć też uwagę na ich jakość, materiał i sposób wykonania. Idealne meble hotelowe muszą być też funkcjonalne.

Sprawdź, w które meble hotelowe warto zainwestować! Poznaj też najbardziej doceniane przez gości cechy mebli hotelowych.

Cechy najlepszych mebli hotelowych

Idealne meble do hotelu muszą spełniać kilka podstawowych warunków. Należą do nich:

  • zapewnienie komfortowego wypoczynku;
  • wysoka jakość wykonania;
  • gwarancja bezpiecznego korzystania;
  • funkcjonalność;
  • ciekawa stylistyka.

Takie meble zagwarantują, że goście spędzą czas w komfortowych warunkach, a Twój hotel zyska pozytywne opinie. Odwiedzający chętnie ponownie skorzystają z Twoich usług! Zobacz, dlaczego jeszcze to takie ważne, aby wybierane przez Ciebie meble do hotelu posiadały wspomniane wyżej cechy.

Meble hotelowe powinny być wygodne

W pierwszej kolejności to właśnie na ten aspekt – wygodnego korzystania z mebli – zwracają uwagę goście. Dlatego ważne jest, aby zapewnić im jak najwyższy komfort. Pamiętaj, że dotyczy to nie tylko krzeseł czy łóżek hotelowych, ale też pozostałych mebli znajdujących się w pokoju.

O ergonomię warto zadbać też przy projektowaniu restauracji oraz recepcji. Inwestuj więc tylko w takie meble, które posiadają regulacje oparcia i wysokości oraz są mobilne. Znajdziesz je w katalogu firmy Pionier Meble.

Meble hotelowe powinny być solidne

Rezerwujący pobyt w hotelu odwiedzający płacą nie tylko za komfort. Oczekują oni również wysokiej jakości wyposażenia. Dlatego zwróć szczególną uwagę na sposób wykonania oraz wykończenia interesujących Cię mebli.

Sprawdź, czy te wykonane z drewna nie mają ostrych krawędzi. Z kolei wybierając meble tapicerowane oceń staranność ich wykonania. Zaobserwuj też, czy meble, które chcesz kupić, zrobiono z trwałych surowców.

Meble hotelowe powinny być bezpieczne

Chodzi tu głównie o ich użytkowanie, ale nie tylko. Bezpieczne meble to również takie, które zostały odpowiednio rozmieszczone w pokoju. Nie bez znaczenia jest też ich ciężkość i stabilność. Ważne są też materiały, z jakich meble są wykonane. Powinny być one ognioodporne i nietoksyczne. Tylko takich materiałów używa do wykonywania swoich mebli dla hotelu firma Pionier Meble!

Funkcjonalność też jest ważna

Odwiedzający hotel chcą również, aby meble znajdujące się w ich otoczeniu ułatwiały im codzienne czynności. Dlatego warto inwestować w różne praktyczne rozwiązania, jak na przykład bezuchwytowe szuflady czy mechanizmy regulujące wysokość oraz ustawienie mebla.

Stylistyka jest istotna

Użyteczność to jedno, ale dla gości ma też znaczenie to, czym wyróżniają się meble w ich pokojach. Postaw więc na dekoracyjne listwy, stylizowane uchwyty czy tapicerowane zagłówki. Tym sposobem stworzysz przestrzeń, która będzie atrakcyjna wizualnie dla gości. Uzyskasz też wnętrze budzące przyjemne skojarzenia, do którego Twoi klienci będą chcieli wracać przy każdej okazji.

Estetyka ma znaczenie

Czego jeszcze wymagają goście hotelowi od obiektu, w którym się zatrzymują? Odpowiedź brzmi – estetyki wnętrza, w jakim będą przebywać. Pozytywne odczucia w tej kwestii stwarza wystrój pokoju hotelowego. Dobierając meble i całe wyposażenie hotelowe staraj się, by kolorystycznie stanowiły jednolitą przyjemną w odbiorze kompozycję.

Najważniejsze cechy jakie powinno mieć łóżko hotelowe

Do mebli, które w pierwszej kolejności będą oceniać Twoi goście, należą łóżka hotelowe. Dlaczego? Z kilku względów. To one stanowią zazwyczaj centralny punkt pokoju. Po drugie – niektórzy lubią relaksować się właśnie na łóżku w ciągu dnia – drzemiąc, oglądając film czy czytając. I po trzecie – wygodne łóżko to lepsza jakość snu. Jakie zatem powinno być idealne łóżko w pokoju hotelowym? Oto jego trzy najważniejsze cechy:

  • mobilność – wybierz modele z kółkami ułatwiającymi ich przesuwanie;
  • dodatkowe funkcjonalności – zadbaj m.in. o praktyczny zagłówek czy pojemne szuflady;
  • sprzyjające zdrowiu – idealną odpowiedź na potrzeby Twoich gości stanowią przestronne łóżka kontynentalne z oddychającym, antyalergicznym materacem.

Podsumowanie

Wybór mebli hotelowych powinien być dokładnie przemyślany. Nie chodzi jedynie ich jakość, a tym samym trwałość. Muszą to być meble, które będą współgrały z aranżacją pokoju hotelowego.

To ważne, ponieważ na podstawie wystroju goście wyrabiają sobie opinię o obiekcie. Poza tym takie podstawowe meble jak krzesła hotelowe oraz łóżka, muszą zapewniać gościom wyjątkową wygodę. Ta cecha jest bardzo ważna, ponieważ wpływa na samopoczucie użytkowników i tym samym rzutuje na ocenę, jaką wystawią hotelowi.

Na wybór mebli do hotelu poświęć jak najwięcej czasu i uwagi. Wpłynie to na zadowolenie podejmowanych w obiekcie osób, a tym samym na odbiór świadczonych przez hotel usług. Jeśli postawisz na wygodne, funkcjonalne, dobrej klasy meble – takie jak oferuje między innymi firma Pionier Meble – Twój hotel zyska istotny atut!

Menu