Zalety mebli hotelowych wykonanych na zamówienie — dlaczego warto inwestować w meble na wymiar?

Prowadzisz biznes w branży hotelarskiej i szukasz inspiracji dotyczących aranżacji wnętrz? A może potrzebujesz specjalnie zaprojektowanych mebli hotelowych? Sprawdź, jakie zalety mają meble na wymiar, jakie trendy panują obecnie w branży hotelarskiej i które meble musisz mieć w swoim hotelu lub pensjonacie.

Podpowiemy Ci, jakie meble najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach hotelowych, jakie materiały i wykończenia warto wybrać, aby meble były trwałe i jak wygląda proces zamawiania oraz montażu hotelowych mebli na zamówienie.

Meble hotelowe, których potrzebujesz

W hotelu niezbędne są różnego rodzaju meble, które muszą gwarantować komfortowy wypoczynek gościom, ale także umożliwiać im pracę czy przechowywanie ubrań. Jeśli urządzasz hotelowy pokój, musisz uwzględnić w nim miejsce na:

 • łóżko lub kilka łóżek – muszą być wygodne, ale i dopasowane do standardów hotelowych. Rozważ zamówienie łóżek pojedynczych i podwójnych w różnych wymiarach.
 • Szafy – goście potrzebują miejsca na swoje ubrania i rzeczy osobiste, dlatego szafy muszą być przestronne. W szafie powinna znajdować się odpowiednia liczba półek, wieszaków i szuflad.
 • Stoliki nocne z półkami, szufladami i blatem na rzeczy osobiste gości oraz na lampkę nocną.
 • Biurko – w pokojach biznesowych niezbędne jest biurko z krzesłem. Przy tych meblach goście mogą pracować.
 • Fotele i sofy, które zwiększają funkcjonalność pokoju. Służą do wypoczynku w ciągu dnia. Rozkładana sofa jest także dodatkowym miejscem do spania.
 • Stoły do spożywania posiłków lub kawowe.

Pamiętaj, że meble w hotelu powinny być wygodne, funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu w czystości. Mają także pasować do stylu wnętrza oraz kategorii hotelu. Zamawiając meble na wymiar, urządzisz nie tylko pokoje, ale także recepcję, restaurację, bar, salonik oraz poczekalnię.

Meble na wymiar a meble gotowe – podstawowe różnice

Meble na wymiar to meble zaprojektowane i wykonane specjalnie dla konkretnego klienta, z uwzględnieniem jego oczekiwań oraz wymiarów pomieszczenia. Wykonuje się je z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na ich trwałość i funkcjonalność. Hotelowe meble na wymiar są zazwyczaj droższe niż meble gotowe, ale są doskonałej jakości, spójne stylistycznie, idealnie komponują się z całym wyglądem pomieszczenia.

Meble gotowe to meble produkowane seryjnie i sprzedawane w sklepach meblowych. Są tańsze niż meble na wymiar, ale mają ograniczone możliwości personalizacji i dopasowania do wymiarów pomieszczenia oraz gustu klienta. W przypadku pomieszczeń o nietypowych wymiarach albo oryginalnych aranżacjach bardzo trudno dobrać meble gotowe do wnętrza.

Jakie zalety mają meble na wymiar?

Meble hotelowe na zamówienie mają wiele zalet, stąd też zainteresowanie właścicieli pensjonatów i hoteli właśnie takim rozwiązaniem.

 • Meble na wymiar są od początku produkowane z myślą o konkretnym pomieszczeniu. Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz dostępną powierzchnię i stworzysz spójną, elegancką aranżację.
 • Często mają unikalny design, ponieważ są produkowane na specjalne życzenie klienta i zgodnie z jego oczekiwaniami. Każdy mebel może być oryginalny, oznakowany logo hotelu, może posiadać funkcje, których brakuje meblom ze sklepu.
 • W przypadku mebli na wymiar klient może samodzielnie wybrać materiały, z których zostaną wykonane. Wśród najczęściej wybieranych tworzyw są drewno, szkło, metal, konglomerat. Każdy spełni nawet wysokie wymagania estetyczne i funkcjonalne. Poza tym materiały te są bardzo wytrzymałe. Jeśli zamawiasz meble tapicerowane, np. krzesła, fotele, sofy, łóżka kontynentalne lub z zagłówkiem, możesz dobrać odpowiednią tkaninę.
 • Hotelowe meble na wymiar dopasowane są do potrzeb ergonomicznych w każdym calu. Możesz określić wysokość, kąty nachylenia i inne parametry mebla, co zwiększy komfort ich użytkowania. Jako klient zamawiający meble możesz poprosić o wykonanie większej liczby schowków czy półek.
 • Jeśli pokoje hotelowe są na poddaszu, pod skosem, tylko meble na wymiar będą odpowiednio funkcjonalne i dopasowane do takiej przestrzeni.

Jak produkowane są hotelowe meble na wymiar?

Produkcja hotelowych mebli na wymiar zazwyczaj przebiega w kilku etapach.

 1. Spotkanie z klientem. Pracownicy producenta mebli zapoznają się Twoimi potrzebami i wymaganiami. Na tym etapie ustala się koncepcję projektu oraz dobiera się materiały i wykończenia.
 2. Wizualizacja. Projektant przygotowuje wizualizacje i rysunki techniczne mebli. Dzięki nim masz możliwość oceny projektu i wprowadzenia ewentualnych poprawek.
 3. Produkcja mebli hotelowych. Po akceptacji projektu przechodzi się do fazy produkcji mebli w profesjonalnym warsztacie meblarskim. Producent stosuje specjalistyczne narzędzia oraz materiały, a proces produkcji jest nadzorowany przez doświadczonych specjalistów.
 4. Montaż mebli. Po zakończeniu produkcji meble są dostarczane pod wskazany adres i montowane w pomieszczeniu hotelowym przez wykwalifikowanych pracowników lub po prostu ustawiane w wybranych miejscach.
 5. Odbiór mebli. Klient ma możliwość oceny jakości mebli wykonanych na zamówienie. Po akceptacji meble mogą być użytkowane przez hotelowych gości. Jeśli będą regularnie pielęgnowane, posłużą przez lata!
Menu