Meble do sal konferencyjnych. Jak je wybrać?

Konferencje, spotkania biznesowe, szkolenia, kursy — bez nich trudno sobie wyobrazić udaną działalność w biznesie i edukacji. Meble konferencyjne są więc niezbędnym wyposażeniem nie tylko sal konferencyjnych w hotelach czy biurowcach, ale także w firmach, szkołach językowych i instytucjach publicznych.

Spełniają dwie, niezwykle ważne funkcje — umożliwiają wygodne siedzenie, robienie notatek, pracowanie na komputerze, a jednocześnie zdobią wnętrze.

Urządzanie sali konferencyjnej – na co zwrócić uwagę?

Jeśli stoisz przed wyborem stołów i krzeseł konferencyjnych, musisz wziąć pod uwagę kilka zmiennych. Chwila namysłu, zmierzenie sali, skonfrontowanie oczekiwań użytkowników i dobór czegoś w dobrym guście, gwarantują udaną inwestycję.

Jak dobrać stół do sal konferencyjnych w hotelu?

Podczas konferencji, szkolenia, kursu czy negocjacji przyda się przestronny blat, na którym można rozłożyć teczki, dokumenty, laptopy i wszelkie materiały niezbędne do wzięcia czynnego udziału w spotkaniu.

Warto pomyśleć o tym, jak duży musi być stół, by zapewnić swobodę wszystkim uczestnikom spotkania. Przyjmuje się, że dla jednej osoby trzeba zarezerwować 70 cm szerokości stołu. Głębokość stołu w przypadku, kiedy goście zajmują tylko jedną jego stronę, powinna wynosić minimum 60-70 cm. Jeśli chcemy tak ustawić krzesła, by uczestnicy siadali z obu stron, stół powinien mieć minimum 90 cm głębokości.

Odpowiednia i solidna podstawa do stołu

Stół ST-2P-10-INOXStół konferencyjny musi znieść spore obciążenia: dokumenty, urządzenia elektroniczne, nierzadko naczynia, w których są serwowane przekąski i napoje – to wszystko może ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Dlatego, zanim kupisz stół do sali konferencyjnej, dokładnie przyjrzyj się jego podstawie.

Do tych najbardziej wytrzymałych należą podstawy stalowe lakierowane, drewniane czy podstawy stalowe szlifowane ze stali INOX. Jednocześnie są one estetyczne, odporne na uderzenia, wilgoć, częste wycieranie, wysokie obciążenie.

Stoły na solidnych nogach lub podstawie będą wyglądać nienagannie przez lata. Warto więc inwestować w produkty z wyższej półki i cieszyć się nimi przez długi czas.

Dobrej jakości blat

Na odpornej na różne obciążenia podstawie, musi znaleźć się równie wytrzymały blat. Można rozważyć zamówienie stołu z blatem o grubości 18, 25, 28, 36, a nawet 54 mm.

Blat może być wykonany z bardzo solidnej, laminowanej płyty wybarwionej na wybrany kolor. Przy okrągłych stołach stosuje się także obrzeża aluminiowe, które podnoszą wytrzymałość blatów stołowych na mechaniczne uszkodzenia i które łatwo utrzymać w czystości.

W Pionier Meble oferujemy:

Krzesło hotelowe D-P
Krzesło hotelowe D-P od Pionier Meble

Wybór krzeseł konferencyjnych – ważny element przy tworzeniu wystroju sali konferencyjnej

Podczas wyboru krzeseł do sali konferencyjnej w szczególności stawia się na wygodę. Jednak nie należy chodzić na kompromisy, zwłaszcza że wybór takich mebli jest ogromny. Z powodzeniem można zamówić krzesła komfortowe, ale jednocześnie doskonale dopasowane do wystroju sali konferencyjnej i wyglądu stołów.

Idealne krzesło do sali konferencyjnej to krzesło solidne, drewniane lub metalowe, wyposażone w wysokie oparcie. Jeśli wybierasz krzesło tapicerowane, obicie musi być przyjemne w dotyku, przepuszczające powietrze, łatwe w czyszczeniu, odporne na plamy i mechacenie wynikające z częstego pocierania mebla.

Jeśli urządzasz nowoczesną salę konferencyjną, znajdziesz wygodne krzesła o minimalistycznym wyglądzie. Zamawiając krzesła do sali konferencyjnej, można dobrać kolor podstawy oraz siedziska. Nie brakuje też modeli bardzo klasycznych, glamour czy w stylu skandynawskim.

Zamawiając krzesła w naszej firmie, zawsze możesz wybrać dekor tapicerki dostępnej w wielu kolorach, nogi stalowe lub z litego drewna, wybarwione na wybrany kolor. Także samodzielnie lub z pomocą projektanta zamówisz różne wykończenia krzeseł bankietowych i konferencyjnych.

Podsumowanie

Zakup mebli do sali konferencyjnej jest znacznie łatwiejszy, kiedy masz zaufanego partnera biznesowego. Jesteśmy polskim producentem mebli dla HoReCa, w tym do sal konferencyjnych i szkoleniowych.

Proponujemy autorskie meble hotelowe i konferencyjne, w tym stoły i krzesła z najwyższej jakości materiałów odpornych na zniszczenie. Terminowa realizacja zamówienia z dostawą pod wskazany adres, niezawodna pomoc doradców, a przede wszystkim jakość mebli, to gwarancja udanej inwestycji w wyposażenie każdej sali konferencyjnej.

Menu