Jak dobrać odpowiedni styl mebli, sof i foteli do hotelu?

Hotelowe wnętrze odróżnia się od innych tym, że zawsze ma określony styl. Szukając właściwego sposobu na jego urządzenie, warto zwrócić uwagę na wygląd zewnętrzny budynku. Są trzy podstawowe elementy, które muszą współgrać. 

Mowa o architekturze hotelu, stylu panującym w jego wnętrzu oraz wyposażeniu. Jak dobrać poszczególne meble, aby ich charakter współgrał z całokształtem hotelowego budynku? 

Hotele w stylu klasycznym – skromna aranżacja i prostota

Hotele w stylu klasycznym – skromna aranżacja i prostota

Hotele urządzone w stylu klasycznym cechują się dużą neutralnością. Jest ona widoczna zarówno na zewnątrz, w pokojach, jak i w częściach wspólnych. To oszczędność w dekoracjach, kształtach i kolorystyce. 

We wnętrzu takiego hotelu mogą znaleźć się klasyczne meble, wykonane z różnego typu materiałów. Najlepiej zaprezentują się produkty o wysokiej jakości, zwłaszcza te wykonane na zamówienie, w tym meble na wymiar. 

Meble w stylu klasycznym to przede wszystkim ograniczona dekoracyjność i klasyczne kształty. Cechy te są charakterystyczne dla kolekcji Arizona, Indiana oraz Metro. 

Zapraszamy do  sprawdzenia naszych kolekcji mebli hotelowych

W każdym lobby oraz w pokojach hotelowych konieczne jest także umieszczenie zestawów wypoczynkowych. Świetnym uzupełnieniem klasycznych drewnianych mebli będą welurowe sofy i fotele. W swojej ofercie mamy tego typu produkty o różnych, w tym także klasycznych kształtach. 

Z hotelowym wnętrzem urządzonym w stylu klasycznym najlepiej będą komponowały się sofa oraz fotel z serii D – PAN. Są one całkowicie gładkie. Ich zaletą jest miękkość i wygoda. Warto zwrócić uwagę na to, że jedyną, wyszukaną ozdobą tych mebli jest kolor, którego ograniczone ilości są dozwolone w stylu klasycznym. 

Meble hotelowe w nowoczesnym stylu — jak nadać hotelowemu wnętrzu nowoczesności?

Hotel w stylu nowoczesnym to budynek inny niż wszystkie. Może mieć różne oblicza. Ważne, aby zaskakiwał swoją formą lub kształtem. W stylu tym można łatwo doszukać się wspomnianych wyżej elementów klasycznych. 

Przeczytaj również nasz artykuł “Jak dobierać meble do wystroju hotelu

Nowoczesność to także minimalizm. Meble, które znajdują się w takim hotelu, nie powinny zbytnio zwracać uwagi. Aby współgrały z całością, powinny idealnie wkomponować się we wnętrze. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się meble na wymiar. Zalety tego rozwiązania są widoczne zwłaszcza w we wnętrzach o nietypowych kształtach. 

Meble na wymiar to sofy oraz fotele o niecodziennych kształcie lub rozmiarach. W przypadku mebli w stylu nowoczesnym dopuszczalne są lekkie, a zarazem nowoczesne formy. Warto także postawić na efektowne elementy dodatkowe typu uchwyty, klamki lub zagłówki. 

Meble idealnie komponujące się ze stylem nowoczesnym, to między innymi te wchodzące w skład kolekcji Frankfurt oraz Nebraska. Kolekcja Frankfurt wyposażona została w efektowne uchwyty i elementy ze stali szlifowanej, które znajdują się na ich nogach. 

W przypadku zestawów wypoczynkowych polecamy produkty z oryginalnymi podłużnymi przeszyciami – model D — AVE. Szukając wygodnych mebli w stylu nowoczesnym, warto zwrócić uwagę także na pojedyncze welurowe fotele o efektownych, wysokich, cienkich nogach. Połączenie kilku sztuk tego typu siedzisk o różnych kolorach z pewnością stworzy efektowny i bardzo nowoczesny zestaw. 

Meble hotelowe na wymiar –  idealne nawet do najbardziej wyszukanego stylu 

Hotel w stylu loftowym, rustykalnym, a może boho? W tej chwili nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić tego typu wnętrze. Dzięki specjalnie zaprojektowanym meblom na wymiar możliwe jest stworzenie zarówno zestawów mebli drewnianych, jak i tapicerowanych.

Do wykonania zlecenia konieczne są informacje dotyczące rodzaju stylu, wiodącej kolorystyki, dostępnej przestrzeni oraz mebli, które już się w hotelu znajdują. Dobrym pomysłem jest także, przed złożeniem zamówienia, przesłanie do nas zdjęć hotelowego wnętrza. Meble na wymiar będą nie tylko idealnie dopasowane do stylu, ale także oryginalne. Mogą mieć oznakowania w postaci logo, napisu lub charakterystycznego elementu.

Meble hotelowe na wymiar –  idealne nawet do najbardziej wyszukanego stylu

Kolorystyka i jej znaczenie podczas wyposażania hotelu  

Każdy hotelowy styl powiązany jest z określoną kolorystyką. W roli koloru przewodniego może pojawiać się zarówno jedna, jak i kilka współgrających ze sobą barw. Nawet najbardziej minimalistyczny styl może zostać uzupełniony efektownymi, kolorowymi meblami. Mowa tu głównie o sofach i fotelach. Wybór kolorystyki pokryć w naszej firmie jest nieograniczony. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy zamawiane są meble hotelowe na wymiar.

Które kolory będą komponowały się z najpopularniejszym stylem klasycznym? Z pewnością wszystkie neutralne, czyli biel, szarość, czerń, brąz, beż. Z nieco bardziej oryginalnych barw można postawić na wszystkie odcienie niebieskiego. 

W przypadku hotelu urządzonego w stylu nowoczesnym wybór jest praktycznie nieograniczony. Jednak najmodniejszymi, wyróżniającymi się hotelowymi barwami, są róż, musztardowy oraz fiolet. Kolory te mogą być dominujące lub stać się jedynie akcentami w postaci sofy, czy też foteli wypoczynkowych. 

Jeśli chodzi o meble drewniane, polecamy wspomnianą kolekcję Frankfurt, która będzie idealnie komponowała się z błękitnymi dodatkami.

Do wnętrz urządzonych w rzadziej spotykanym stylu, polecane są meble hotelowe na zamówienie. Nawet produkty o klasycznych kształtach, mają szansę zyskać nową oryginalną formę. Kolorystyka obić może być jednolita lub na przykład dwukolorowa. W przypadku stylu typowo pałacowego i bogato zdobionego polecane są meble tapicerowane ze wzorami. 

Ich wkomponowanie we wnętrze jest o wiele trudniejsze niż w przypadku mebli jednokolorowych. Są jednak o wiele bardziej efektowne, zachęcające i mają szansę stać się główną dekoracją hotelowego wnętrza. 

Menu