Łózka kontynentalne i ich zalety

Co decyduje o tym, czy spokojnie i zdrowo prześpimy noc? Nie chodzi tu jedynie o spokój, ciszę czy dobrze wywietrzone przed snem pomieszczenie. Ogromny wpływ na jakość snu ma też to, na czym będziemy spać. Najwyższy komfort w tym zakresie gwarantują łóżka kontynentalne. Co to takiego i jakie inne korzyści, prócz wygody są nam w stanie zaoferować te meble?

Czym jest łóżko kontynentalne?

To nic innego, jak rodzaj mebla sypialnianego, który dzięki swojej specyficznej budowie zapewnia użytkownikom komfort i wygodę na najwyższym poziomie. W odróżnieniu od tradycyjnego łóżko kontynentalne nie posiada stelaża. Jest za to wyposażone we wbudowany materac. Wyróżnia go także wysokość (od 56 cm aż do 65 cm) oraz wyjątkowa trwałość.

Budowa łóżka kontynentalnego

Łóżko kontynentalne składa się z 3 elementów, z których każdy potęguje uczucie wygody. Pierwszą część stanowi drewniana skrzynia z umieszczonym w niej i doskonale dopasowanym materacem. Jest to materac bonellowy otapicerowany wybraną tkaniną. W odróżnieniu od swojej klasycznej wersji zapewnia on lepszą cyrkulację powietrza, co z kolei zapobiega zatrzymywaniu wilgoci i powstrzymuje rozwój drobnoustrojów. Ponadto doskonale dopasowuje się do kształtu naszego ciała, zapewniając jeszcze większą wygodę.

Druga część to materac kieszeniowy 7-strefowy, znany z takich właściwości jak: doskonała amortyzacja i wyjątkowa wytrzymałość. Ten rodzaj materacy cechuje również wysoka elastyczność powierzchniowa. Oznacza to, że w trakcie spoczynku ciężar naszego ciała rozkłada się na nim równomiernie, co odciąża kręgosłup i powoduje, że wstajemy wypoczęci i przyjemnie zrelaksowani. Ostatnia część stanowi topper, określany, jako materac powierzchniowy (jako opcja). Jest niezwykle cienki, a jego główne zadanie polega na chronieniu powierzchni całego łóżka przed osadzaniem roztoczy, zabrudzeniem oraz zniszczeniem. Topper wykonany jest z wysokoelastycznej pianki.

Rodzaje łóżek kontynentalnych

W sprzedaży znajdziemy kilka typów tych mebli. Są to łóżka jedno i dwuosobowe. Przy czym dość często łóżko dwuosobowe składa się z zestawionych ze sobą łóżek jednoosobowych z możliwością trwałego ich łączenia za pomocą specjalnego zaczepu.Co ważne takie połączenie łóżek nie powoduje powstania przerw pomiędzy materacami.

Łóżka kontynentalne – zalety i wady

Dlaczego warto zainwestować w tego typu meble? Najważniejsza ich zaleta to gwarancja niebywałej wygody, którą – jak już wcześniej wspomnieliśmy – zapewnia trzywarstwowa konstrukcja. Ale nie tylko to. Na komfort użytkowania tych łóżek wpływa też ich wysokość. Część, na której śpimy, od podłogi dzieli mniej więcej 55-65cm. Ułatwia to znacznie podnoszenie się z i kładzenie do łóżka.

Fakt, że są to wysokie łóżka pomaga w skutecznym usunięciu kurzu gromadzącego się zazwyczaj na podłodze pod meblami. Nie bez znaczenia pozostaje też wygląd, jaki nadał im producent. Tapicerowane wykończenie podkreśla jego wyjątkowy charakter. Masywność z kolei powoduje, że nie pozostanie ono niezauważone. Dzięki temu może stanowić atrakcyjną ozdobę pokoju.

Łóżka kontynentalne są także niezwykle trwałe. Sprzyja temu – po raz kolejny – ich warstwowa struktura oraz fakt, zastosowania sprężyn kieszeniowych. Sporą zaletę stanowi też funkcjonalne wezgłowie. Pozwala ono na wygodne czytanie i relaks przed telewizorem, ale również doskonale izoluje przed różnego rodzaju dźwiękami. Łóżka kontynentalne posiadają same korzyści, a mimo iż ich cena jest nieznacznie wyższa niż łóżek skrzyniowych, to trwałość oraz ewentualne koszty montażu łóżek innych typów sprawiają że są najlepszą z możliwych opcji.

Zastosowanie łóżek kontynentalnych

Meble, o jakich mowa możemy wstawić do własnej sypialni. W ten prosty sposób pomieszczenie to wzbogaci się o niezwykle praktyczne, trwałe i atrakcyjne wizualnie prawdziwe królewskie łoże małżeńskie. Jednak to nie jedyna możliwość ich zastosowania. Ze względu na stylowy wygląd – są to meble tapicerowane – sprawdzą się one również, jako łóżka hotelowe czy do nowoczesnych pensjonatów. Wnętrze, w którym znajdzie się takie łóżko kontynentalne, wyraźnie zyska na elegancji.

Decyzja o zainwestowaniu w nie wpłynie też pozytywnie na prestiż samego hotelu, a przyczynią się do tego zalety cechujące te meble. Mamy tu na myśli przede wszystkim wygodę zarówno w czasie spoczynku, jak i relaksu zażywanego w ciągu dnia, ale nie tylko. Gości hotelowych przekona z pewnością fakt, że łóżka kontynentalne zapewnią im nie tylko spokojny, ale również zdrowy sen. Jest to możliwe, ponieważ zastosowany materac sprężynowy kieszeniowy umożliwia lepszą cyrkulację powietrza. Zapobiega to zatrzymywaniu wilgoci, co z kolei powstrzymuje rozwój drobnoustrojów. Podwyższony poziom higieniczności gwarantuje również topper – przypomnijmy, że chroni on powierzchnię łóżka przed wszelkimi zanieczyszczeniami.

Łóżka kontynentalne stanowią niemal standardowe wyposażenie hoteli i pensjonatów w zachodniej Europie oraz za oceanem . Moda na nie dociera również do naszego kraju. Jeśli nadal zastanawiacie się, czy warto inwestować w tego typu meble, zwróćcie uwagę na ich uniwersalizm. Łóżka, o jakich mowa łączą w sobie kilka cech. Są stylowe, praktyczne, wygodne oraz wpływają na samopoczucie, ale i zdrowie użytkowników. Poza tym łatwo utrzymać je w czystości. Sami przyznajcie, że biorąc pod uwagę te liczne zalety, ciężko byłoby znaleźć drugie tak uniwersalne łóżko hotelowe.

Menu